Przygodę z Leicą zacząłem przed laty. Początkowo robiłem zdjęcia z pomocą aparatu cyfrowego, potem doszły analogowe.

Moim najstarszym modelem jest Leica 1A z 1930 roku. Naturalnie nie jestem w stanie konkurować ze znanymi mi kolekcjonerami. Z biegiem czasu poznałem kilku. Zdobyłem ich zaufanie, mogłem poznać ich zbiory (nie jest to takie oczywiste choćby ze względu na cenę tych aparatów).

Jako zawodowy historyk zacząłem z biegiem czasu kompletować także literaturę, by zdobyć odpowiednie zaplecze merytoryczne mojej pasji. Udało mi się pozyskać najważniejsze pozycje, stanowią one bardzo dobry punkt wyjścia do rozważań podcastu.

Moje zainteresowania i entuzjazm dzielę z koleżankami i kolegami z Leica HISTORICA, stowarzyszenia międzynarodowych historyków amatorów tego aparatu fotograficznego, którego jestem członkiem. Wydawane przez nie czasopismo „Vidom” jest przejawem wielkiej miłości do tej marki, ale też dużej estetycznej wrażliwości. Jestem także członkiem Stowarzyszenia Historyków Fotografii i Klubu Miłośników Sportów Lotniczych.

Zdjęcia wykonane moimi aparatami opublikowałem w różnych książkach i czasopismach. Udostępniłem również kilka fotobooków. Ponadto swoje zdjęcia zamieszczam regularnie na blogu o fotografii.

Podcast #wielkahistoriamalegoaparatu jest dostępny:
close

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, proszę o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zapisując się na newsletter, akceptuje Pani/Pan zasady opisane w Polityce prywatności.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.