Odpowiedzialność za treść

Treści na mojej stronie internetowej „wielkahistoriamalegoaparatu” przygotowano z największą starannością. Nie mogę jednak przejąć gwarancji za poprawność, kompletność oraz aktualność treści. Jako administrator jestem zgodnie z § 7 ust. 1 TMG (Ustawa o mediach elektronicznych) na podstawie praw ogólnych odpowiedzialny za własne treści umieszczone na stronie. Na podstawie §§ 8 do 10 TMG jako administrator nie jestem jednak zobowiązany do kontrolowania przekazywanych lub zapisywanych informacji obcych lub do badania okoliczności, wskazujących na czynność niezgodną z prawem. Nie dotyczy to zobowiązań wobec usuwania lub blokowania użytkowania informacji na podstawie ustaw ogólnych. Odpowiedzialność w tym względzie możliwa jest jednak dopiero od chwili uzyskania informacji o konkretnym naruszeniu prawa. W takim przypadku naruszania prawa natychmiast usunięte zostaną zamieszczone treści.

Odpowiedzialność za linki

Moja strona może zawierać linki do zewnętrznych stron internetowych stron trzecich, na których treści nie mam wpływu. Dlatego nie mogę przejąć gwarancji za udostępniane tam treści. Za treści stron, do których umieszczam linki, odpowiedzialny jest zawsze ich administrator lub usługodawca. Strony te zostają sprawdzone w chwili zamieszczania do nich linków pod kątem ich ewentualnego naruszenia prawa. W chwili umieszczenia do nich linków ewentualne treści naruszające prawo nie były widoczne. Nie można jednak wymagać ustawicznej kontroli treści strony, do której umieszczamy link, bez konkretnych podstaw naruszenia prawa. W chwili uzyskania informacji o naruszeniach prawa linki natychmiast zostaną usunięte.

Prawo autorskie

Publikowane przeze mnie treści i dzieła na stronie podlegają polskiemu prawu autorskiemu. Opracowywanie, zmiany i wszelkie rodzaje wykorzystywania materiałów wychodzące poza granice prawa autorskiego wymagają pisemnej zgody autora lub twórców strony. Dozwolone jest pobieranie danych treści i kopiowanie niniejszej strony wyłącznie dla celów prywatnych, niekomercyjnych. O ile treści tej strony nie zostały stworzone bezpośrednio przez administratora, brane są pod uwagę prawa autorskie stron trzecich. Treści stron trzecich są oznakowane. Jeżeli mimo wszystko zauważycie Państwo naruszenie prawa autorskiego, proszę o pomoc i informację. W przypadku uzyskania informacji o naruszeniu przeze mnie prawa natychmiast usunę takie treści.

Ochrona danych

Korzystanie z tej strony możliwe jest z reguły bez podawania danych osobowych. Jeżeli proszę o podanie danych osobowych (np. nazwiska, adresu lub adresu elektronicznego), dzieje się to, na ile to możliwe, zawsze na zasadzie dobrowolności. Dane nie są przekazywane stronom trzecim bez Państwa wyraźnej zgody. Zwracam przy tym uwagę, że przy przekazywaniu danych w internecie (np. podczas komunikacji elektronicznej) mogą pojawić się luki w systemie bezpieczeństwa. Niemożliwa jest bowiem pełna ochrona danych przed potencjalnym pobraniem ich przez stronę trzecią. Niniejszym wyraźnie sprzeciwiam się wykorzystywaniu danych kontaktowych (publikowanych np. w ramach informacji potrzebnych w impressum) przez strony trzecie w celu przesyłania pod nie reklamy czy materiałów informacyjnych jednoznacznie niepożądanych. Administrator stanowczo zastrzega sobie prawo do podjęcia kroków prawnych w przypadku przesyłania reklamy czy materiałów informacyjnych jednoznacznie niepożądanych, np. w formie spamu.

Google Analytics

Niniejsza strona korzysta z Google Analytics – internetowego narzędzia do analizy statystyk serwisów www, udostępnionego przez firmę Google Inc. (Google). Usługa Google Analytics używa tak zwanych „ciasteczek”, plików tekstowych, które są zapisywane na komputerach użytkowników, umożliwiając analizę korzystania przez nich ze stron internetowych. Informacje wygenerowane przez „ciasteczko” odnośnie korzystania z niniejszej strony internetowej przez użytkowników (łącznie z Państwa adresem IP) trafiają na serwer firmy Google w Stanach Zjednoczonych, gdzie są zapisywane. Google będzie korzystać z tych informacji dla potrzeb analizy korzystania przez użytkowników z niniejszej strony internetowej w celu sporządzania raportów o aktywności na stronie oraz świadczenia na rzecz administratora strony dalszych usług związanych z korzystaniem ze strony internetowej i internetu. Google będzie przekazywał te informacje stronom trzecim ewentualnie wtedy, jeżeli jest do uregulowane prawnie lub na ile strony trzecie przetwarzają te dane na zlecenie firmy Google. Adres IP przekazany przez przeglądarkę nie jest łączony z innymi danymi firmy Google. Użytkownicy mogą wyłączyć opcję zapisywania „ciasteczek” poprzez dokonanie odpowiednich ustawień w oprogramowaniu przeglądarki. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że w takim przypadku korzystanie ze wszystkich funkcji niniejszej strony internetowej może nie być możliwe w pełnym zakresie. Korzystając z tej strony internetowej, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie przez Google Państwa danych w sposób opisany powyżej.

Administrator strony internetowej „wielkahistoriamalegoaparatu” Krzysztof Ruchniewicz

Podcast #wielkahistoriamalegoaparatu jest dostępny / The podcast #wielkahistoriamalegoaparatu is available::

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, proszę o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zapisując się na newsletter, akceptuje Pani/Pan zasady opisane w Polityce prywatności.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.