Reklamy Leiki w Polsce były bardzo rozpowszechnione. Po raz pierwszy ogłoszenie promujące zamieszczono w jednym z czasopism fotograficznych w 1927 roku. W następnych latach reklamy drukowała już większość polskich czasopism. Duży udział w tego typu marketingu miał przedstawiciel Leiki w Polsce, Marek Garfinkiel i jego firma. Zakłady Leitza zlecały także publikowanie broszur reklamowych i instrukcji obsługi po polsku. Polski rynek był na tyle istotny, że takie działania były dla firmy opłacalne. W galerii umieszczono typowe reklamy przełomu lat 20. i 30. XX wieku zamieszczane w czasopismach fotograficznych.
Podcast #wielkahistoriamalegoaparatu jest dostępny:
"Miesięcznik Fotograficzny", 1929, nr 9
6 września 2020
Reklama Leiki w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX wieku
Poprzedni wpis
„Pomysłowość konstrukcji, solidność wykonania, doskonały anastygmat o jasności 3.5, rozmaite urządzenia dodatkowe, rozszerzające znacznie zakres stosowalności, rzeczywiście czynią z tego aparaciku prawdziwe cacko i usprawiedliwiają jego powodzenie”. Początki Leiki w Polsce
Następny wpis
Dom Agenturowy Marek Garfinkiel (Warszawa, ul. Chmielna 47a)
Krzysztof Ruchniewicz
Administrator
historyk, niemcoznawca, profesor tytularny, dyrektor Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta, fotograf, bloger i podcaster.
Wpisy Krzysztof Ruchniewicz
-
Nowy numer czasopisma „Vidom” (120)
30 grudnia 2020
-
Polak autorem podręcznika?
12 grudnia 2020
-
Broszura informacyjna
24 listopada 2020
-
„Ponętna istota płci żeńskiej”
24 listopada 2020
-
”Leica jest do dziś synonimem precyzji i wszechstronności”. Leica w Polsce w drugiej połowie lat 30. (do 1939 r.)
1 listopada 2020