Stowarzyszenie Leica Historica e.V. od lat wydaje dla swych członków czasopismo Vidom. Zamieszczane są tam artykuły na temat bieżących spraw organizacji, a także historii Leiki. Od kilku lat czasopismo ukazuje się na papierze kredowym. Artykuły nie są obszerne, za to zdjęcia (produktowe) są na bardzo wysokim poziomie.

Krótko przed świętami otrzymałem najnowsze wydanie. Jak można było przewidzieć, stowarzyszenie musiało z powodu pandemii w sposób drastyczny ograniczyć swoją aktywność. Nie odbyły się tradycyjne spotkania na wiosnę i jesień. Jedynie zarząd obradował regularnie. Ukazały się też dwa numer pisma „Vidom”. Czy spotkania zaplanowane na przyszły rok odbędą się, nie jest jeszcze pewne.

W najnowszym numerze zamieszczono wiele ciekawych tekstów na temat rzadkich obiektywów, sprzętu do reprodukcji oraz różnych wydań podstawowego opracowania na temat Leiki, Leica Handbuch Fritza Vitha. Dużą zaletą każdego numeru jest wysokiej jakości szata graficzna. Prezentowane urządzenia chciałoby się wręcz wyciągnąć z obrazka i wykorzystać w praktyce. Być może okazją do zapoznania się z tym sprzętem będzie wiosenne spotkanie członków stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia mają dostęp do wersji elektronicznej pisma, a także numerów archiwalnych. To jeszcze jeden powód, by wstąpić w jego szeregi.

Podcast #wielkahistoriamalegoaparatu jest dostępny / The podcast #wielkahistoriamalegoaparatu is available::

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, proszę o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zapisując się na newsletter, akceptuje Pani/Pan zasady opisane w Polityce prywatności.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.