Dzięki uprzejmości jednego z członków Stowarzyszenia Leica Historica, Franka Heymela, otrzymałem archiwalne numery wydawanego przez tą organizację czasopisma „vidom”. Mój zbiór leicianów wzbogacił się o bardzo ważny tutuł. to prawdziwa kopalnia wiedzy o Leice (wykaz publikacji znajduje się na mojej stronie). Wprawdzie dla członków Leica Historica czasopismo dostępne jest w komplecie w wersji elektronicznej, jednak wersja papierowa jest także przydatna.

„Vidom”, czasopismo Stowarzyszenia Leica Historica powstało w 1975 roku. Tytuł nawiązuje do potocznej nazwy jednego z dodatkowych urządzeń do aparatu z Wetzlar, uniwersalnego wizjera. Klaus Grothe, redaktor periodyku, jako jego cele wskazał

(…) łączenie osób o podobnych zainteresowaniach, zbieranie informacji o starych Leikach, ale także pozyskiwanie przyjaciół i partnerów do wymiany.

Z biegiem lat czasopismo zmieniło się pod względem objętości oraz jakości wydania, z powielanej niemalże chałupniczo kilkustronicowej broszurki w formacie A4, do eleganckiego periodyku wydawanego na papierze kredowym, w którym zdjęcia publikowane są z dużą dbałością o jakość. Nie zmieniły się natomiast zakres tytułu i jego cel: jest to nadal pismo wydawane przez członków i dla członków Stowarzyszenia. Warto jednak podkreślić, że wybrane artykuły z poszczególnych numerów są udostępniane w internecie.

Podcast #wielkahistoriamalegoaparatu jest dostępny / The podcast #wielkahistoriamalegoaparatu is available::

NEWSLETTER

Jeśli chce Pani/Pan być na bieżąco informowana/y o najnowszych odcinkach podcastu, proszę o zapisanie się na bezpłatny newsletter i dołączenie do innych subskrybentów.
Zapisując się na newsletter, akceptuje Pani/Pan zasady opisane w Polityce prywatności.

Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.